Завршетак карате сезоне у Банатском Новом Селу и Уљми

Протекле недеље каратисти у Банатском Новом Селу и Уљми, које води Млађана Никшић Марчетић, некадашња државна и светска шампионка, демонстрирали су стечено техничко знање, физичку спремност, а све како би напредовали у виши карате ранг, односно карате звање.

По речима Млађане Никшић Марчетић, ово полагање је у функцији награђивања за труд ученика током протекле такмичарске и тренинг сезоне, али и добра основа за даље праћење и развој ученика у овој борилачкој вештини.

Прво полагање било је у недељу, 22. јуна, у Карате клубу „Банатски борац“ Банатско Ново Село, када је десет полагача у холу основне школе приказало своја стечена карате знања. Свих девет полагача за карате појасеве и један полагач за школицу каратеа (Матија Попов), награђени су медаљама, дипломама и пригодним мајицама (дар Ауто-центра „Марчетић“).

За најбољег полагача проглашена је Атанасија Трифуновић, а за најредовнијег Алекса Стоиљковић.

Чланови Карате клуба „Уљма“ из Уљме, њих 30, демонстрирали су своја стечена карате знања у понедељак, 23. јуна, у Омладинском дому у Уљми. Сви полагачи награђени су дипломама, медаљама и мајицама (поклон од стране ресторана „Imperia“).

За најредовнијег полагача проглашена је Андријана Грнчарски, а титулу најбољег полагача понела је Јована Николин.

(Банатски добошар / КК Банатски  борац, КК Уљма)