У Грчкој, у граду Волосу, протеклог викенда одржано је атлетско Првенство Балкана за сениоре и сениорке.
Ово престижно регионално такмичење окупило је велики број врхунских атлетичара, укључујући многе олимпијце и освајаче европских и светских медаља.
Од српских атлетичара и атлетичарки најзапаженије резултате остварили су: Милица Емили (злато у дисциплини 100 метара са препонама), Лука Бошковић (сребро и лични рекорд у дисциплини скок у даљ), Армин Синанчевић (бронза у бацању кугле), Марија Вученовић (бронза у бацању копља), Алдин Ћатовић (бронза у трци на 1.500 метара), Михајло Катанић (бронза и лични рекорд у трци на 400 метара са препонама) и Елзан Бибић (бронза у трци на 3.000 метара).
Такође, српска штафета 4х100 метара у саставу: Милица Емини, Тамара Милутиновић, Ања Лукић и Милана Тирнанић, са резултатом од 45.36 секунди, освојила је бронзану медаљу.
(Банатски добошар / АК Панонија)
